Kontrola dostępu

Kontrola dostępu
Kontrola dostępu należy do najczęściej wdrażanych systemów bezpieczeństwa. Systemy kontroli dostępu posiadają nowe, nie znane w systemach mechanicznych, możliwości określenia kto i kiedy wychodził lub wchodził na chroniony obszar. Systemy w najprostszej wersji składają się z urządzeń kontrolujących jedno przejście oraz mogą być rozbudowywane, aż po duże systemy obsługujące kilka lub kilkadziesiąt przejść w zakładach przemysłowych. Zbudowany system może identyfikować personalia osoby poprzez karty dostępu, sekwencję zaprogramowanych kodów lub cechy biometryczne ciała.

Kontrola dostępu staje się niemal że głównym elementem przy organizowaniu pomieszczeń większych firm. Jest to system polegający na zainstalowaniu odpowiednich urządzeń lub oprogramowania oraz wdrożeniu procedur organizacyjnych, mających na celu identyfikację podmiotu.

Kontrola dostępu znajduje najczęściej zastosowanie wśród wielkich przedsiębiorstw, których pracownicy pracują w biurowcach i kampusach. Często kontrole dostępu stosuje się do zabezpieczeń pojedynczych pomieszczeń, typu magazyny czy serwerownie. O popularności tej metody uwierzytelniania świadczy fakt instalowania jej na imprezach masowych, wyciągach narciarskich, a nawet na płatnych parkingach.

Zasadniczymi częściami systemu kontroli dostępu są: czytniki, karty zbliżeniowe, bramki obrotowe, czytniki linii papilarnych czy przyciski wyjścia. Warto wiedzieć, że kontrola dostępu wykorzystywana jest przez większą część współczesnych sieci restauracyjnych ale także biur w których znajdują się ważne dokumenty firmy. Wiele osób nie zawsze dba o szczelne zabezpieczenie swoich dóbr i właśnie dlatego kontrola dostępu jest polecana dla większych korporacji. Nie wyklucza to jednak możliwości instalacji systemu przykładowo w pojedynczych domach, które znajdują się w środowisku w którym kontrola dostępu da pewność i swobodę w życiu.

 

Do najczęściej montowanych zaliczamy:

  • Zamki kodowe – szyfrowe
  • Czytniki kart
  • Elektro-zaczepy
  • Zamki elektryczne
  • Czytniki linii papilarnych
  • Przyciski wyjścia
  • Skanery twarzy

W momencie powstania pytań lub wątpliwości nasz dział handlowy jest do Państwa dyspozycji.
Służymy pomocą w sprawie kosztorysu i wyceny.